Στο site της Ε.Σ.ΠΕ.Μ. έχουν αναρτηθεί οι Νέοι Κανονισμοί της ΕΟΠΕ, ο Κανονισμός Μετεγγραφών 2011, το Πειθαρχικό Δίκαιο Ε.Ο.ΠΕ.(Πρωταθλήματα > Νόμοι/Εγκύκλιοι/ Κανονισμοί > Κανονισμοί) και η Γενική Πρ........
5ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ VOLLEY 2011 Ε.Σ.ΠΕ.Μ ΣΤΑ ΓΡΕΒΕΝΑ Με την συμμετοχή 31 ομάδων και 93 αθλητριών πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 19/6/2011 στο Κλειστό Γυμναστήριο Γρεβενών το πέμπτο και τελευταίο mini volle........
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α΄ κα Β΄ ΟΜΙΛΟΥ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ Με νίκες του Εθνικού Αλεξανδρούπολης, του Ηρακλή, της Ορεστιάδας και του ΑΟ Πρέβεζας ξεκίνησε η προημιτελική φάση του Α΄ και Β΄ Ομίλου........
ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΑΓΩΝ. ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2011-2012 Μέχρι την 30 ΙΟΥΝΙΟΥ 2011 η προθεσμία υποβολής των δηλώσεων συμμετοχής των σωματείων για τα Πρωταθλήματα της Ε.Σ.ΠΕ.Μ της Αγωνιστικής Περιόδου 2011-2012. Μ........
4ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ MINI VOLLEY 2011 Ε.Σ.ΠΕ.Μ ΣΤΟ ΛΙΤΟΧΩΡΟ Με μεγάλη αγωνιστική επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 12/6/2011 στο ΛΙΤΌΧΩΡΟ το τέταρτο συνεχόμενο Τουρνουά ΜΙΝΙ Volley της ΕΣΠΕΜ Το Τουρνουά πρ........
Οι αγώνες του Ά και ΄Β Ομίλου της Προημιτελικής και της Ημιτελικής Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων θα διεξαχθούν με τη συνεργασία του Δήμου Πτολεμαΐδας και του Φ.Σ ΑΡΙΩΝ στο Δημοτικό Αθλητι........
Λόγω της λήξεως της θητείας των Περιφερειακών Προπονητών οι προγραμματισμένες προπονήσεις των κλιμακίων αγοριών και κοριτσιών για την Τετάρτη 15/6/2011 στο ΔΑΚ Καλυβίων δεν θα πραγματοποιηθούν................
3ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ MINI VOLLEY 2011 Ε.Σ.ΠΕ.Μ ΣΤΗ ΣΚΥΔΡΑ Με την συμμετοχή 19 ομάδων στα αγόρια, 144 ομάδων στα κορίτσια από 16 Σωματεία της Ένωσης, πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 5/6/2011 στη ΣΚΥΔΡΑ το τρίτο συ........
2ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ VOLLEY 2011 Ε.Σ.ΠΕ.Μ. ΣΤΟ ΦΙΛΩΤΑ ΦΛΩΡΙΝΑΣ Με την συμμετοχή 8 ομάδων αγοριών και 112 ομάδων κοριτσιών από 11 Σωματεία της Ένωσης , πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 29/05/2011 στο Φιλώτα Φλ........
Οπως ανακοινώθηκε από την ΕΟΠΕ, λόγω της συμμετοχής των Εθνικών Ομάδων Παίδων & Κορασίδων στα αντίστοιχα Ευρωπαϊκά Πρωταθλήματα, οι ημερομηνίες των Πανελληνίων πρωταθλημάτων διαμορφώθηκαν ως εξής: ΠΑΝ........
1ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ MINI VOLLEY 2011 Ε.Σ.ΠΕ.Μ ΣΤΗΝ ΚΑΣΤΟΡΙΑ Με τη συμμετοχή 75 ομάδων και 201 αθλητριών και με κατάμεστη την κερκίδα του Κλειστού Γυμνασηρίου της Καστοριάς, έγινε την Κυριακή 22/5/2011, το πρώ........
Το 2ο Γραφείο Α/θμιας Εκπ/σης Πέλλας με την συνεργασία της Ε.Σ.ΠΕ.Μ. διοργανώσαν, την Παρασκευή 20/5/2011, στο Κλειστό Γυμναστήριο Γιαννιτσών, αγώνες mini volley Κοριτσιών Δημοτικών Σχολείων. Στους αγ........