Το 2ο Γραφείο Α/θμιας Εκπ/σης Πέλλας με την συνεργασία της Ε.Σ.ΠΕ.Μ. διοργανώσαν, την Παρασκευή 20/5/2011, στο Κλειστό Γυμναστήριο Γιαννιτσών, αγώνες mini volley Κοριτσιών Δημοτικών Σχολείων.
Στους αγώνες συμμετείχαν μαθήτριες απο την Ε΄και ΣΤ΄ τάξη απο 12 Δημοτικά Σχολεία με 40 ομάδες.
Την Πρώτη θέση στην Ε΄ Τάξη κατέλαβε το 5ο Δημοτικό Σχολείο Γιαννιτών με τις : Κασιμίδου Ζαφείρω, Φιλογλίδου Σταυρούλα, Ράπτη Αικατερίνη και Μαυροβουνιώτη Ευανθία
Την Δευτερη θέση στην Ε΄Ταξη κατέλαβε το 8ο Δημοτικό Σχολείο Γιαννιτσων με τις : Συμεωνίδου Μαρία, Τηλαβερίδου Ζωή, Αλατζίδου Ειρήνη και Ηλιοπούλου Ελισάβετ.
Την Πρώτη θέση στην ΣΤ΄ Τάξη κατέλαβε το 1ο Δημοτικό Σχολείο Γιαννιτών με τις : Φασόλη Μαρία, Τομίδου Κατερίνα, Ζγουρούδη Αλίνα και Καπουρτζουδη Χρυσούλα
Την Δευτερη θέση στην Στ΄Ταξη κατέλαβε το 5ο Δημοτικό Σχολείο Γιαννιτσων με τις : Αναστασιάδου Ανδρονίκη, Πασσαλή Στέλλα, Κομκη Αθανασία και Πίττα Παναγιώτα.
|
|