Καλούνται οι αθλήτριες που πήραν μέρος στις μετρήσεις για το Κλιμάκιο της Ε.Σ.ΠΕ.Μ. να παρευρίσκονται για προπόνηση τις παρακάτω ημερομηνίες ως εξής : · Αθλήτριες από συλλόγους των νομών Καστοριάς, Γρ........
Την Τρίτη 1/5/2012 διεξήχθει η Ημιτελική Φάση του Πανελλήνίου Πρωταθλήματος Παίδων στην οποία συμμετείχε και η ομάδα της Ε.Σ.ΠΕ.Μ. ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ. Αποτελέσματα Ημιτελικής Φάσης: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ -........
ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΑΙΔΩΝ Στην Θεσσαλονίκη διεξάγονται δύο προκριματικοί όμιλοι και η ημιτελική φάση του πρωταθλήματος Παίδων, για να αναδειχτούν οι δύο από τις τέσσερις ομάδες του Final Four. ........
Η Ένωση Σωματείων Πετοσφαίρισης Μακεδονίας προκηρύσσει τα ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ ΒΟΛΛΕΫ τα οποία θα διεξαχθούν την Κυριακή 20 Μαίου 2012 στην Καστοριά, το Σάββατο 26 Μαίου 2012 στο Λιτόχωρο, την Κυριακή 27 Μαί........
Συνεχίζεται στην Πτολεμαΐδα η συγκεντρωτική επίλεκτων αθλητών που θα διαρκέσει μέχρι το Σάββατο, παρουσία των Ομοσπονδιακών προπονητών, οι οποίοι θα αξιολογήσουν τα παιδιά εν όψει της σύστασης των νέω........
Η ΕΣΠΕΜ συγχαίρει τους αθλητές της Εθνικής Εφήβων και τον Ομοσπονδιακό Προπονητή Μάκη Δημητριάδη για την μεγάλη πρόκριση στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2012.................
Καλούνται οι παρακάτω αθλητές-τριες της Ε.Σ.ΠΕ.Μ. να συμμετέχουν στην συγκεντρωτική προετοιμασία αθλητών – τριων, που θα γίνει στην Πτολεμαΐδα από 18/4/2012 (άφιξη) έως 21/4/2012 (αναχώρηση) με στόχο ........
Καλούνται οι παρακάτω αθλητές και αθλήτριες για προπόνηση με το Κλιμάκιο την Δευτέρα 02/04/2012 και ώρα 17:00 στο ΔΑΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ. ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΣΑΒΔΑΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΓΑΣ Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ ΜΠΕ........
Στα πλαίσια του Αναπτυξιακού προγράμματος της ΕΟΠΕ σας γνωρίζουμε ότι θα γίνει καταγραφή και προεπιλογή αθλητών γεννημένων το 1997 και 1998 από τον ΠΟΠ Μακεδονίας κ. Τράιο Ανέστη. Η καταγραφή θα γίνει........
Το Σάββατο 24 Μαρτίου, παραμονή της εθνικής μας επέτειο της επανάστασης του 21, ο κλασσικός αθλητισμός και το βόλεϊ της πόλης των Γρεβενών γιορτάζουν. Ο Γ.Σ.Γ. προσκαλεί τον κόσμο των Γρεβενών στην αί........