Την Κυριακή 31 Μαίου 2015 στο ΔΑΚ Δ. ΒΙΚΕΛΑΣ στη Βέροια θα πραγματοποιηθεί η Γιορτή VOLLEY 2015 της ΕΣΠΕΜ. Η γιορτή θα ξεκινήσει στις 18:00 με τις απονομές κυπέλλων στις πρωταθλήτριες ομάδες Ανδρών – ........
Ο Αρίων Πτολεμαΐδας σε συνεργασία με την Ε.Σ.ΠΕ.Μ. διοργάνωσε τουρνουά μίνι βόλει στην Πτολεμαΐδα και στον εξωτερικό χώρο του Γυμναστηρίου όπου στήθηκαν 16 Mini γήπεδα και τα μικρά κοριτσάκια (υπήρχε ........
Το 2ο Τουρνουά mini volley της ΕΣΠΕΜ για το 2015, πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 24/05/2015 στο Λιτόχωρο. Στο Τουρνουά συμμετείχαν 11 σωματεία της ΕΣΠΕΜ με 117 ομάδες και συνολικά 350 αθλητές και αθλήτρ........
Tα Τουρνουά ΜΙΝΙ VOLLEY που ήταν προγραμματισμένα να διεξαχθούν στα Γρεβενά και στην Καστοριά αλλάζουν ημερομηνία και τελικά θα διεξαχθούν ως εξής : Το Τουρνουά στην Καστοριά θα διεξαχθεί την Κυριακή ........
Το Δ.Σ. της Ε.Σ.ΠΕ.Μ. συγχαίρει τον Π.Ο.Π. Μακεδονίας κ. Χριστοφορίδη Δημήτρη για της εκλογή του στο νέο Δ.Σ. του ΣΕΠΠΕ και του εύχεται καλή δύναμη στο δύσκολο έργο που ανέλαβε.................
Την Κυριακή 24 Μαΐου 2015 ξεκινούν τα Τουρνουά Mini Volley της ΕΣΠΕΜ. Τα δύο πρώτα Τουρνουά θα διεξαχθούν την Κυριακή 24/05/2015 στον Πάρκο του Λιτοχώρου και στην Πτομελαίδα στο εξωτερικό χώρο του ΔΑΚ........
Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 13 Μαΐου 2015, από τον Π.Ο.Π. Μακεδονίας κ. Χριστοφορίδη Δημήτρη, στο ΔΑΚ Σκύδρας η πρώτη προπόνηση της Προεθνικής Ομάδος Αγοριών της ΕΣΠΕΜ. Στην Προπόνηση συμμετείχαν οι ........
Καλούνται οι παρακάτω αθλητές για προπόνηση με την Προεθνική Παμπαίδων της ΕΣΠΕΜ την Τετάρτη 13/05/2014 και ώρα 18:00 στο ΔΑΚ ΣΚΥΔΡΑΣ Οι αθλητές παρακαλούνται να βρίσκονται στο γήπεδο 15 λεπτά πρίν απ........
Την Κυριακή 31 Μαΐου 2015 η Ένωση διοργανώνει τη Γιορτή του VOLLEY, η οποία φέτος θα πραγματοποιηθεί στη Βέροια στο ΔΑΚ «Δ. ΒΙΚΕΛΑ». Η γιορτή θα ξεκινήσει στις 18:00 με τις απονομές κυπέλλων στις πρωτ........
Η Ένωση Σωματείων Πετοσφαίρισης Μακεδονίας προκηρύσσει τα ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ ΒΟΛΛΕΫ τα οποία θα διεξαχθούν : την Κυριακή 24 Μαΐου 2015 στην Πτολεμαΐδα και στο Λιτόχωρο, Κυριακή 31 Μαΐου 2015 στο Φιλώτα, Κυ........
Συνεχίζοντας την καταγραφή και επιλογή αθλητριών για τις Νέες Προεθνικές Ομάδες Κοριτσιών ο ΠΟΠ Μακεδονίας κ. Τράιος Ανέστης (τηλ 6945614807), καλεί αθλήτριες γεννημένες τα έτη 2002-2003-2004, από τα ........