Ολοκληρώθηκε το “1ο Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά Βόλεϊ Καστοριάς” που διεξήχθη με μεγάλη επιτυχία στο Κλειστό Γυμναστήριο Δημήτρης Διαμαντίδης την 27 και 28/12/2015.
Στο Τουρνουά έλαβαν μέρος αθλήτριες από τους εξής συλλόγους : ΑΠ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ , ΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ, ΓΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ, ΦΣ ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ, ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ, ΑΠΣ ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ και ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (ΑΘΗΝΑ).
Στις Προαγωνιστικές ηλικίες την πρώτη θέση κατέλαβε η ομάδα ΑΠΣ ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ με δεύτερη την ομάδα ΦΣ ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 2 και τρίτη τον ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ ΦΛΩΡΙΝΑΣ.