Με την συμμετοχή 300 περίπου παιδιών από συλλόγους επτά πόλεων (Γιαννιτσά-Έδεσσα-Φλώρινα-Αλεξάνδρεια-Μελίκη-Βέροια-Σκύδρα) την Κυριακή 14 Ιουνίου το κέντρο της Σκύδρας άλλαξε μορφή. Ο ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ και ο Δήμος Σκύδρας υπό την αιγίδα της ΕΣΠΕΜ συνέχισαν τον θεσμό του ΜΊΝΙ ΒΟΛΕΪ και σε 20 γηπεδάκια που έστησαν απέναντι από το Δημαρχείο έδωσαν την δυνατότητα στους μικρούς φίλους να παίξουνε με την ψυχή τους το αγαπημένο τους άθλημα.