Νέα : Οι κλήσεις για την προετοιμασία της Εθνικής Κορασίδων
Οι κλήσεις για την προετοιμασία της Εθνικής Κορασίδων
Ο Ομοσπονδιακός προπονητής Κυριάκος Καμπερίδης και ο συνεργάτης του Γιάννης Ανδρεάδης ανακοίνωσαν τις 16 αθλήτριες οι οποίες από τις 22 Δεκεμβρίου θα ξεκινήσουν προετοιμασία ενόψει της συμμετοχής της Εθνικής ομάδας Κορασίδων στον προκριματικό όμιλο του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που θα διεξαχθεί στο Μπαρ του Μαυροβουνίου στις 9 – 11 Ιανουαρίου 2015.
Αναλυτικά οι αθλήτριες που έχουν κληθεί είναι οι εξής:
Η πρώτη συγκέντρωση της Εθνικής θα πραγματοποιηθεί στις 22/12 στην Αθήνα όπου και θα παραμείνει έως τις 26/12 οπότε και θα αναχωρήσει για την Ισπανία προκειμένου να λάβει μέρος στο διεθνές τουρνουά που διεξάγεται στην πόλη Γκουαδαλαχάρα (με την συμμετοχή Ισπανίας, Πορτογαλίας, Ελβετίας).
Η αποστολή της Εθνικής θα επιστρέψει στην Ελλάδα στις 30/12 και θα μεταβεί στην Καρδίτσα όπου θα ολοκληρώσει στις 7/1 την προετοιμασία της επί Ελληνικού εδάφους και στις 8/1 θα αναχωρήσει για το Μπαρ.