• 8 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

• 36 ΣΥΛΛΟΓΟΙ

• 1851 ΑΘΛΗΤΕΣ

Νέα : Τρίτη θέση στο Πανελλήνιο Τουρνουά Beach Volley Juniors Regional Κ16 οι Πρωταθλήτριες της ΕΣΠΕΜ

Ολοκληρώθηκαν  οι τελικοί του Πανελλήνιο Πρωταθλήματος Κ16 που διεξήχθησαν στο Αθλητικό Κέντρο Νίκης Προαστίου στην Πάτρα.

Στα αγόρια νικητές βγήκαν οι Χατζηνικολάου / Κώστογλου από την Κώ που στον τελικό νίκησαν με 2-0 (21-13, 21-12) τους Βολιτάκη / Κόλα. Την τρίτη θέση πήραν οι Μακρής / Ράπτης μετά τη νίκη τους με 2-0 (21-14, 21-17) απέναντι στους Καρρά / Μελιγγιώτη.
Στο U16 και στα κορίτσια υπήρχε φαβορί που επιβεβαιώθηκε. Οι Κλέπκου / Κουρτίδου,  κερδίζοντας με 2-0 (21-16, 21-12) τις Λακασά/Σαρακατσάνη. Την τρίτη θέση κατέλαβαν οι Χανδόλια / Μάτιου που επικράτησαν με 2-1 (21-13, 5-21, 15-8) των Γλύκα / Μπακοδήμου.