Την Παρασκευή 26 Ιουλίου 2014 ξεκίνησε το Πανελλήνιο Σιρκουι Beach Volley Masters στο Beach Bar Ammos στον Αγ. Παντελεήμονα Αμυνταίου, το οποίο θα διαρκέσει έως την Κυριακή 27 Ιουλίου 2014.
Στα πλαίσια του παραπάνω Τουρνουά, την Κυριακή 27/7/2014 και ώρα 14:00, θα πραγματοποιηθεί από την έμπειρη αθλήτρια του Beach Volley Αθηνά Δηλαβερη, το πρόγραμμα της ΕΟΠΕ ¨ Γνώρισε το Beach Volley¨ για παιδιά μικρής ηλικίας.
Το πρόγραμμα αυτό έχει σκοπό να φέρει τα παιδία, ηλικίας από 9 χρονών και πάνω, κοντά στο Άθλημα του Beach Volley.
Θα είναι μια πραγματικά μεγάλη ευκαιρία για τους αθλητές και τις αθλήτριες της Ένωσης μας να διδαχθούν το άθλημα του Beach Volley καθως επίσης θα μπορέσουν την ίδια μέρα να παρακολουθήσουν και τους Τελικούς αγώνες του Τουρνουά.