Ανακοινώθηκαν οι διαδικασίες ανάληψης της διοργάνωσης των Ομίλων του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Beach Volley 2014. Η διοργάνωση που θα εχει πλέον επίσημο χαρακτήρα, θα διεξαχθεί σε δυο (2) Φάσεις, Προκριματική & Τελική Φάση. Η Προκριματική Φάση θα διεξαχθεί σε Ομίλους, το διάστημα 30,31 Μαϊου & 1 Ιουνίου 2014.
Η κατάρτιση των Ομίλων θα γίνει με Γεωγραφικά κριτήρια και ανάλογα με τις συμμετοχές των Σωματείων. Η Τελική Φάση θα διεξαχθεί με την μορφή Final-4 το διάστημα 6-8 Ιουνίου 2014
Κάθε ενδιαφερόμενος φορέας που επιθυμεί να αναλάβει την διοργάνωση Ομίλου της 1ης Φάσης ή του τελικού Τουρνουά, μπορεί να ζητήσει τους αναλυτικούς όρους ανάληψης της διοργάνωσης και να εκδηλώσει το ενδιαφέρον του μέχρι την Παρασκευή 9 Μαΐου 2014, με αποστολή email στο: beach@volleyball.gr.
Οι Δηλώσεις Συμμετοχής των Συλλόγων που επιθυμούν να συμμετάσχουν μπορούν να κατατεθούν ηλεκτρονικά (beach@volleyball.gr) μέχρι την Παρασκευή 16 Μαϊου 2014
Υπενθυμίζεται οτι, στο Διασυλλογικό Πρωτάθλήμα Beach Volley 2014, θα γίνουν δεκτοί και Σύλλογοι που με βάση το καταστατικό τους καλλιεργούν το beach volleyball
Η Προκήρυξη του Πρωταθλήματος και η Φόρμα Συμμετοχής, βρίσκονται στην ενότητα Beach Volleyball του website της ΕΟΠΕ.