Πραγματοποιήθηκε, στην Αλεξάνδρεια, η προπόνηση της Προεθνικής ομάδας κοριτσιών της ΕΣΠΕΜ την Δευτέρα 31/3/2014, την οποία παρακολούθησε και συμμετείχε ο υπεύθυνος ανάπτυξης της Ομοσπονδίας κ. Φλώρος Δημήτρης, μαζί με τον ΠΟΠ Μακεδονίας κ. Τράιο Ανέστη.
Η προπόνηση πραγματοποιήθηκε μέσα σε κλίμα ενθουσιασμού και συμμετείχαν όλες οι αθλήτριες που κάλεσε ο ΠΟΠ Μακεδονίας κ. Τράιος Ανέστης.
Παράλληλα την ίδια μέρα πραγματοποιήθηκε προπόνηση στην Πτολεμαίδα απο τον ΠΟΠ Μακεδονίας κ. Αδαμίδη Ιωάννη για τους αθλητές και αθλήτριες της Δυτικής Μακεδονίας.