Συνεχίζοντας την καταγραφή και επιλογή αθλητών και αθλητριών για τις Νέες Προεθνικές Ομάδες Αγοριών και Κοριτσιών ο ΠΟΠ Μακεδονίας Αδαμίδης Ιωάννης, καλεί αθλητές γεννημένους 1999-2000-2001 και αθλήτριες γεννημένες τα έτη 2000-2001, από τα σωματεία ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ και ΑΠΣ ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ, σε συγκέντρωση για καταγραφή, την Τετάρτη 19/03/2014 και ώρα 20:00 στο Κλειστό Γυμναστήριο του Γυμνασίου Φλώρινας.
Τα σωματεία σε συνεργασία με τους προπονητές να στείλουνε αθλητές – τριες με προδιαγραφές Εθνικής Ομάδας (αξιόλογα σωματομετρικά χαρακτηριστικά).