Νέα : Η συγκέντρωση των Προεθνικών Αγοριών στην Πτολεμαΐδα
Η συγκέντρωση των Προεθνικών Αγοριών στην Πτολεμαΐδα
Μετά την συγκεντρωτική προπόνηση των προεθνικών ομάδων κοριτσιών που ξεκίνησε στην Πτολεμαΐδα, ακολουθεί η αντίστοιχη των αγοριών.
Συνολικά τριάντα έξι (36) αθλητές των προεθνικών ομάδων αγοριών επιλέχθηκαν να συμμετάσχουν στην Συγκεντρωτική προπόνηση που θα διεξαχθεί από τις 16 έως τις 19 Ιουλίου 2013, επίσης στην Πτολεμαΐδα.
Όλοι οι κληθέντες αθλητές στην συγκεντρωτική προετοιμασία των προεθνικών ομάδων είναι υποψήφιοι να παραμείνουν στην Πτολεμαΐδα έως τις 30/7 για συνέχιση της προετοιμασίας με τον Ομοσπονδιακό τεχνικό Σωτήρη Δρίκο, εάν και εφόσον αξιολογηθούν και επιλεχθούν για το σκοπό αυτό.