H Ένωση μας και φέτος θα διοργανώσει Πρωτάθλημα Beach Volley Juniors Regional για τις κατηγορίες :
Κ19 (για αθλητές και αθλήτριες γεννημένοι μετά την 1-1-1995)
Κ16 (για αθλητές και αθλήτριες γεννημένοι μετά την 1-1-1998).
Τα Τουρνουά θα διεξαχθούν τις παρακάτω ημερομηνίες :
3. 15/16/17 Ιουλίου 2013 στην παραλία Κατερίνης στο Beach Bar “Almyra”, για αγόρια και κορίτσια Κ19 και Κ16.
4. 19/20/21 Ιουλίου 2013 στην Έδεσσα στη τοποθεσία “Πασά Τσαΐρ”, για αγόρια Κ19 και Κ16.
Κάθε ομάδα μπορεί να συμμετέχει σε όσα Τουρνουά επιθυμεί.
Στα Τουρνουά θα καταρτίζεται Κυρίως Ταμπλό δώδεκα (12) ομάδων. Για την συμμετοχή ομάδων στο Κυρίως Ταμπλό του πρώτου Τουρνουά θα διεξαχθεί κλήρωση. Για την συμμετοχή των ομάδων στο Κυρίως Ταμπλό των επόμενων Τουρνουά θα υπολογίζονται οι βαθμοί της κάθε ομάδας με βάση την ατομική βαθμολογία των αθλητών που την απαρτίζουν. Εάν οι ομάδες που θέλουν να συμμετέχουν σε κάποιο τουρνουά είναι πάνω από 12 θα διεξάγετε Προκριματικό Τουρνουά.
Όσες ομάδες θέλουν να δηλώσουν συμμετοχή πρέπει να το δηλώσουν γραπτώς στην Ένωση με email ή fax μέχρι την Πέμπτη 04 Ιουλίου 2013 για να τους σταλούν οι προκηρύξεις κ.τ.λ.