Νέα : Συγκέντρωση Κλιμακίου Επίλεκτων Αθλητών Beach Volley Βορείου Ελλάδας
Συγκέντρωση Κλιμακίου Επίλεκτων Αθλητών Beach Volley Βορείου Ελλάδας
Λίγες ημέρες μετά την πρώτη συγκέντρωση του Κλιμακίου Επίλεκτων αθλητών Μπιτς Βόλεϊ από την Αττική (κάτω των 18 ετών), σειρά παίρνει η Θεσσαλονίκη όπου την Κυριακή 17 Φεβρουαρίου και ώρα 12.00 θα πραγματοποιηθεί στο προπονητήριο του Εθνικού Γυμναστηρίου Μίκρας η αντίστοιχη πρώτη συγκέντρωση του Κλιμακίου Βορείου Ελλάδας.
Η λειτουργία του Κλιμακίου είναι στο πλαίσιο εφαρμογής του Εθνικού Αναπτυξιακού Σχεδιασμού Μπιτς Βόλεϊ της ΕΟΠΕ.
Το κλιμάκιο θα λειτουργήσει υπό την τεχνική καθοδήγηση του προπονητή Μπιτς Βόλεϊ και πρώην μέλους των εθνικών ομάδων του αθλήματος Παναγιώτη Μούρτζιου, ενώ στην συγκέντρωση της Κυριακής έχουν κληθεί να συμμετάσχουν οι εξής αθλητές και αθλήτριες: