Στην Ημιτελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων προκρίθηκε η ομάδα ΓΑΣ Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ μετά την νίκη της με 3-0 σετ επί της ΦΕ Ιωαννίνων που πραγματοποιήθηκε τη Κυριακή 10-02-2013 στο ΔΑΚ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ.
Δυστυχώς ο εκπρόσωπος των Εφήβων της Ένωσης μας ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ δεν κατάφερε να προκριθεί στην Ημιτελική Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος αφού έχασε από την ομάδα ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ με 0-3 σετ σε αγώνα που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 10-02-2013 στο Κλειστό Γυμναστήριο Πολίχνης.