Μετά την πρώτη θέση που κατέλαβαν στο Τουρνουά Νεανίδων (U20) Beach Volley της ΕΣΠΕΜ, που πραγματοποιήθηκε στο Beach bar Almira στην Παραλία Κατερίνης, η ομάδα των Δοβλέτογλου Μ/ Πεπονη προκρίθηκαν στα Ημιτελικά του Πανελληνίου πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ «Lipton Ice Tea Juniors 2012» που έγινε στα Κάτω Λεχώνια Βόλου, όπου έχασαν στα ημιτελικά, απο τις μετέπειτα Πρωταθλήτριες της κατηγορίας καταλαμβάνοντας την 4η Θέση στην Τελική Κατάταξη.