Την Κυριακή 01 Ιουλίου 2012 πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία η Γιορτή VOLLEY της Ε.Σ.ΠΕ.Μ. για το έτος 2012 στο Κλειστό Γυμναστήριο Κατερίνης.
Η Γιορτή ξεκίνησε με τον αγώνα μεταξύ της πρωταθλήτριας ομάδας της ΕΣΠΕΜ στην κατηγορία Παμπαίδων ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ με την ομάδα του κλιμακίου των αγοριών της ΕΣΠΕΜ.
Κατά τη διάρκεια της Γιορτής δόθηκε από το μέλος της ΕΟΠΕ και της ΕΣΠΕΜ κ. Πέτκο Αναστάσιο λάβαρο της ΕΣΠΕΜ στον Πρόεδρο του Ο.Π.Π.Α.Π. Δήμου Κατερίνης κ. Παπαδημητρίου θωμά, για την πολύτιμη βοήθεια του στην πραγματοποίηση της Γιορτής.
Ακολούθησαν οι απονομές των κυπέλλων και μεταλλίων στις τρεις πρωταθλήτριες ομάδες της ΕΣΠΕΜ για κάθε κατηγορία :
Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους η Αντιπεριφερειάρχης Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας κα. Μαυρίδου Σοφία, ο Πρόεδρος του ΟΠΠΑΠ Δήμου Κατερίνης κ. Παπαδημητρίου Θωμάς, ο Πρόεδρος και μέλη του Δ.Σ. του Συνδέσμου Διαιτητών Μακεδονίας, πολλοί Πρόεδροι των συλλόγων της Ένωσης μας και μεγάλος αριθμός φιλάθλων, αθλητών και αθλητριών.
Η γιορτή έκλεισε με τον αγώνα μεταξύ του Κλιμακίου των κοριτσιών της ΕΣΠΕΜ και την πρωταθλήτρια ομάδα στην κατηγορία Παγκορασίδων ΣΦΚ «ΠΙΕΡΙΚΟΣ» ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ.