Την Πέμπτη 29 Μαρτίου 2012 θα ξεκινήσει η συγκεντρωτική προετοιμασία της εθνικής ομάδας νεανίδων, στο Πρότυπο Αθλητικό Κέντρο «Ατέρμων», εν όψει των προκριματικών του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος στη Ρουμανία (11-15/4).
Στο πλαίσιο της προετοιμασίας, η «γαλανόλευκη» θα μεταβεί στη Βουλγαρία το διάστημα 1-4 Απριλίου για να δώσει φιλικούς αγώνες με την αντίστοιχη εθνική ομάδα της χώρας.
Ο Ομοσπονδιακός Προπονητής Δημήτρης Φλώρος κάλεσε για την προετοιμασία τις: