Καλούνται, να δηλώσουν εγγράφως στην ΕΣΠΕΜ έως την 15/04/2011, όσα σωματεία επιθυμούν να αναλάβουν διοργάνωση Τουρνουά Mini Volley στην πόλη τους, καθώς επίσης και σε ποιες ημερομηνίες, στο διάστημα από 15/05/2011 έως και 26/06/2011.
Το σωματείο που θα αναλάβει την διοργάνωση Τουρνουά mini volley, θα εχει μοναδική υποχρέωση το στήσιμο των γηπέδων. Όλα τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνουν τα σωματεία που θα συμμετέχουν.