Συγκεντρωτικές Προπονήσεις θα πραγματοποιηθούν απο 07/12/2010 έως 9/12/2010, στις οποίες ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής Μακεδονίας θα καταγράψει και θα προπονήσει αθλητές και αθλήτριες της περιφέρειας μας.
Την Πέμπτη 09/12/2010 στο ΔΑΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ και ώρα 17:00 με 19:00 θα παραβρεθούν μόνο αθλητές από τις περιοχές: ΑΙΓΙΝΙΟ, ΑΞΙΟΥΠΟΛΗ, ΈΔΕΣΣΑ, ΣΚΥΔΡΑ, ΛΙΤΟΧΩΡΟ, ΝΑΟΥΣΑ, ΚΑΤΕΡΙΝΗ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ, ΚΙΛΚΙΣ, ΒΕΡΟΙΑ, ΜΕΛΙΚΗ, ΚΡΥΑ ΒΡΥΣΗ, ΚΑΛΥΒΙΑ, ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ.
Οι αθλητές και οι αθλήτριες που θα παρουσιαστούν θα πρέπει να έχουν αθλητική περιβολή και αθλητικά υποδήματα.Παρακαλούνται οι αθλητές και οι αθλήτριες να βρίσκονται ακριβώς την ώρα που θα ορίζει το πρόγραμμα ώστε να συντονιστεί και να προγραμματιστεί καλύτερα η όλη διαδικασία.