ΓΙΟΡΤΗ VOLLEYBALL 2010
Το Σάββατο 19 Ιουνίου 2010 στην Πτολεμαΐδα, θα πραγματοπιηθεί η Γιορτή του Volley 2010 " X. ΛΕΚΑΣ" της Ένωση Σωματείων Πετοσφαίρισης Μακεδονία.
Η γιορτή θα ξεκινήσει στις 17:30 με έναν αγώνα μεταξύ των παλαιμάχων αθλητριών του ΦΣ ΑΡΙΩΝ με την ομάδα γυναικών ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ.
Έπειτα θα γίνουν οι απονομές των κυπέλλων στις πρωταθλήτριες ομάδες όλων των πρωταθλημάτων.
Στη γιορτή θα τιμηθεί για την προσφορά του στο άθλημα ο δήμαρχος Πτολεμαίδας κ. Τσιούμαρης και θα δοθεί αναμνηστική πλακέτα στην οικογένεια του Λάκη Λέκα. Επίσης από τον ΣΥΔΠΕ Μακεδονίας θα δοθεί αναμνηστική πλακέτα στην οικογένεια της διαιτητού Πετρίδου Χρυσοβαλάντη και στον διαιτητή κ. Παπακώστα Αντώνη για την προσφορά του.
Τέλος θα διεξαχθεί αγώνας βετεράνων της Κεντρικής Μακεδονίας με τους βετεράνους της Δυτικής Μακεδονίας στον οποίο θα συμμετέχουν όλοι οι γνωστοί αθλητές του παρελθόντος.