ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ
Επιτροπή Ανάπτυξης της ΕΟΠΕ ανακοίνωσε το πρόγραμμά της για την καλοκαιρινή περίοδο, που αποτελείται από τις εξής τρεις φάσεις:
- Α΄ φάση: από 15/06 έως 11/07/09, όπου θα γίνουν συγκεντρωτικές για ανίχνευση ταλέντων σε όλη την Ελλάδα βάσει του προγράμματος, που έχει εκπονηθεί. Οι περιφερειακοί προπονητές θα καταγράψουν όλο το έμψυχο υλικό σε αγόρια και κορίτσια που θα συμμετάσχουν στις παραπάνω συγκεντρωτικές.
- Β΄ φάση: από 12/07 έως 31/07 παρουσία των ομοσπονδιακών προπονητών παίδων – κορασίδων και με τη συνεργασία των περιφερειακών ομοσπονδιακών προπονητών θα γίνουν συγκεντρωτικές προπονήσεις ανά περιφέρεια. Σε αυτές τις συγκεντρωτικές θα συμμετάσχουν προεπιλεγμένοι αθλητές-τριες από την α΄ φάση.
Γ΄ φάση: επιλογή προεθνικών ομάδων παίδων – κορασίδων της επόμενης αγωνιστικής περιόδου και πραγματοποίηση συγκεντρωτικών προπονήσεων τον μήνα Αύγουστο των παραπάνω ομάδων.
Το πρόγραμμα ανίχνευσης και καταγραφής νέων αθλητών, ηλικιών γεννημένων από το 1993-1995, καθώς και νέων αθλητριών γεννημένων από το 1994-1996, στην περιφέρεια ΕΠΕΣΘ – ΕΣΠΕΜ:
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ , (οι νομοί Θεσ/νίκης, Χαλκιδικής και Κιλκίς) αγόρια και κορίτσια την Δευτέρα 15, Τρίτη 16 και Τέταρτη 17 Ιουνίου στο ΕΑΚ Μίκρας 2 και ώρες από 17.30 μ.μ. έως 22.00 μ.μ.
ΓΕΝΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ:
Για περισσότερες πληροφορίες, στον Περιφερειακό
Προπονητή ΕΠΕΣΘ – ΕΣΠΕΜ Καρασαρλίδη Μπάμπη στο τηλ. 6947812894
09/06/2009
Το Σάββατο 06/06/2009, στο Κλειστο Γυμναστήριο Γιαννιτσων " Ελλη Μυστακίδου" πραγματοποιήθηκε αγώνας των επίλεκτων κοριτσίων ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ με τις επιλεκτες αθλήτριες της ΕΠΕΣΘ, καθώς και άγωνα μεταξύ των επίλεκτων αγοριών της ΕΣΠΕΜ με την ομάδα ΠΑΙΔΩΝ του ΗΡΑΚΛΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ. Διατητές των αγώνων ήταν ο κ. ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΔΗΣ ΧΑΡΗΣ και ο κ. ΚΑΡΑΚΕΛΙΔΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ.
|
![]() |