ΔΙΕΘΝΕΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΒΟΛΛΕΫ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΣΤΟ ΛΙΤΟΧΩΡΟ
Πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 22-23 Νοεμβρίου Διεθνές τουρνουά πετοσφαίρισης Κορασίδων με τη συμμετοχή τεσσάρων ομάδων.Συγκεκριμένα συμμετείχαν η ομάδα του ΠΑΝΘΕΟΝ Λιτοχώρου , που διοργάνωσε το Τουρνουά σε συνεργασία με το Δήμο Λιτοχώρου, ο ΠΙΕΡΙΚΟΣ Κατερίνης, η ΣΛΑΒΙΑ Σόφιας και η ΛΕΦΣΚΙ Σόφιας. Νικήτρια ομάδα του Τουρνουά αναδείχθηκε η ΛΕΦΣΚΙ που νίκησε στον τελικό τον ΠΙΕΡΙΚΟ με 3-0 σετ (25-20, 25-12, 25-19) ενώ στο μικρό τελικό η ΣΛΑΒΙΑ επικράτησε του ΠΑΝΘΕΟΝ με 3-1 σετ.
![]() |
![]() |