• 8 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

• 36 ΣΥΛΛΟΓΟΙ

• 1851 ΑΘΛΗΤΕΣ

Νέα : «Χρυσές» στο U19 Juniors Final Μάτιου, Μπάκα και τρίτη θέση Δαμιανίδου / Αργυρίου.

Οι Έλενα Μπάκα, Διονυσία Μάτιου αναδείχθηκαν πρωταθλήτριες Ελλάδος στην κατηγορία Κ19 για το 2017.

Σε έναν εξαιρετικό τελικό νίκησαν με 2-0 τις Σοφία και Ναυσικά Μαραθοκαμπίτου κλείνοντας με… ονειρεμένο τρόπο την παρουσία τους στο ταμπλό κοριτσιών του τελικού τουρνουά Κ19 που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο στη Χίο. Πολύ καλές και οι Σαμιώτισσες Σοφία και Ναυσικά Μαραθοκαμπίτου που κατέκτησαν το ασημένιο μετάλλιο.

Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν και στις αθλήτριες της Ένωσης μας  Δαμνιανίδου Σοφία / Αργυρίου Ειρήνη που στον μικρό τελικό επικράτησαν με 2-0 τις Αμορανίτη Τερζίου και κατέκτησαν την τρίτη θέση.