Νέα :: Οι 24 της Εθνικής Παίδων για την προκριματική φάση στο «Μελίνα Μερκούρη» - 05 Δεκέμβριος 2017

Στο κλειστό «Μελίνα Μερκούρη» στο Ρέντη θα πραγματοποιηθεί ο προκριματικός όμιλος του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος της Εθνικής Παίδων το διάστημα 5-7 Ιανουαρίου 2018. 
Αντίπαλοι της Εθνικής μας είναι η Ισπανία, η Πορτογαλία και η Λετονία. Το εισιτήριο θα πάρουν οι πρώτοι κάθε ομίλου και οι τρεις καλύτεροι δεύτεροι.
Την τελική φάση του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Παίδων θα διοργανώσουν Σλοβακία και Τσεχία, το διάστημα 7-15 Απριλίου 2018.

Το πρόγραμμα της Εθνικής:

Παρασκευή 5 Ιανουαρίου 2018

15.00: Λετονία - Ισπανία

17.30: Ελλάδα - Πορτογαλία

Σάββατο 6 Ιανουαρίου 2018

15.00: Ισπανία - Πορτογαλία

17.30: Λετονία - Ελλάδα

Κυριακή 7 Ιανουαρίου 2018

15.00: Πορτογαλία - Λετονία

17.30: Ισπανία - Ελλάδα

Ο Ομοσπονδιακός Προπονητής Στέφανος Νανάς και ο συνεργάτης του Νικόλαος Μούχλιας δήλωσαν στην Ευρωπαϊκή Συνομοσπονδία (CEV) τους παρακάτω αθλητές ενόψει των προκριματικών αγώνων του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος:

Αθανάσιος Κεσεσίδης (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

Δημήτριος Δημητριάδης (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

Μάριος-Μόσχος Παπάζογλου (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

Αθανάσιος Κανταρίδης (ΑΟ Ορεστιάδος)

Παναγιώτης Μποζίδης (ΑΟ Ορεστιάδος)

Αλέξανδρος Τσουγκαράκης (ΑΟ Χανίων)

Αναστάσιος Σωνάκης (ΑΕΚ Αθηνών)

Νικόλαος Ηλιακόπουλος (ΑΕΚ Αθηνών)

Απόστολος Πομώνης (ΑΕΠ Ολυμπίας)

Ευάγγελος Κανελλόπουλος-Κοτσώνης (ΑΕΠ Ολυμπίας)

Απόστολος Στράτος (Ολυμπιακός ΣΦΠ)

Σπυρίδων Χανδρινός (ΑΟ Καλαμάτα 80)

Αριστείδης Χανδρινός (ΑΟ Καλαμάτα 80)

Δημήτριος Μούχλιας (ΑΣΑ Έβρος Σουφλίου)

Ευάγγελος Κεσούδης (ΑΣΑ Έβρος Σουφλίου)

Χαράλαμπος Παπαδημητρίου (ΑΣΑ Έβρος Σουφλίου)

Θεόδωρος Δορδοκίδης (ΑΕ Λάρισας)

Κωνσταντίνος Κουτσόγιαννος (ΣΦΚ Πιερικός)

Σπυρίδων Χάκκας (ΑΟΝΣ Μίλων)

Φώτιος Ρέτζιος (ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας)

Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος (Παναθηναϊκός ΑΟ)

Χαράλαμπος Κομητούδης (Πήγασος Πολίχνης)

Χρήστος Γιαμακίδης (ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων)

Χρήστος Σαλταφερίδης (ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων)

 
Τουρνουά Beach Volley Μελίκη 2016 Κορίτσια Κ16
Gallery


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Ανδρών 

Θέση Σύλλογος Βαθμοί
1 ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 30
2   ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ 26
3  ΕΔΕΣΣΑΙΚΗ ΓΕ 21
4 ΕΓΣ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 21
5 ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ
19
6
ΑΠΟ ΑΤΛΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 14
7 ΓΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 9
8  ΑΠΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΑΙΟΛΟΣ 7
9 ΦΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 3
 10  ΑΣ ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ
0

   Γυναικών  

    Β΄ ΕΘΝΙΚΗ

Θέση Σύλλογος Βαθμοί
1  ΑΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ 21
2 ΑΣ ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 18
3  ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 15
4 ΑΠ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
9
5  ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 6
6   ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ 6
7 ΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 5
8  ΑΟΠ ΜΙΛΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 4

ΤΟΠΙΚΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

Θέση Σύλλογος Βαθμοί 
1 ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 17
2  ΓΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 13
3 ΑΠΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΑΙΟΛΟΣ 12
4 ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 12
5  ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ  6
6 ΜΑΣ ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ 3
 7  ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 0