Νέα :: Εθνική Παμπαίδων: Στη «μάχη» του EuroVolleyU17M - 03 Ιούλιος 2017


Με ηθικό ακμαιότατο η Εθνική Παμπαίδων, η οποία βρίσκεται από το Σάββατο στο Ικόνιο της Τουρκίας, ρίχνεται τη Δευτέρα (3/7, 14.00) κόντρα στη Σερβία στον Α’ όμιλο στη «μάχη» της τελικής φάσης του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα ανυπομονεί για τη συμμετοχή του σε αυτή την κορυφαία διοργάνωση με τους διεθνείς να είναι έτοιμοι να δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό.

Η δωδεκάδα που βρίσκεται στο Ικόνιο:

Αναστάσιος Σωνάκης (ΑΕΚ Αθηνών), ΛΙΜΠΕΡΟ
Σπυρίδων Χάκας, (Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων), ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ
Σπυρίδων Χανδρινός, (Α.Ο.Καλαμάτα 80), ΑΚΡΑΙΟΣ
Παναγιώτης Μποζίδης (ΑΟ Ορεστιάδας), ΠΑΣΑΔΟΡΟΣ
Απόστολος Στράτος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.), ΑΚΡΑΙΟΣ
Νικόλαος Καλαγασίδης (ΑΠΣ Αίας Ευόσμου), ΠΑΣΑΔΟΡΟΣ
Χαράλαμπος Παπαδημητρίου, (ΑΣΑ Έβρος Σουφλίου), ΑΚΡΑΙΟΣ
Αθανάσιος Κεσεσίδης, (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης), ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ
Δημήτριος Μούχλιας, (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης), ΔΙΑΓΩΝΙΟΣ
Φώτιος Ρέτζιος (ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας), ΠΑΣΑΔΟΡΟΣ
Θεόδωρος Δορδοκίδης (ΑΕ Λάρισας), ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ
Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος (Παναθηναϊκος ΑΟ), ΑΚΡΑIΟΣ

Το πρόγραμμα του Α’ Ομίλου στον οποίο συμμετέχει η Εθνική μας:

3/7/2017
14:00, Σερβία-Ελλάδα
16:30, Βουλγαρία-Ολλανδία
19:00, Τουρκία-Φινλανδία

4/7/2017
14:00, Σερβία-Βουλγαρία
16:30, Ελλάδα-Φινλανδία
19:00,Ολλανδία-Τουρκία

5/7/2017
14:00, Βουλγαρία-Ελλάδα
16:30, Φινλανδία-Ολλανδία
19:00, Τουρκία-Σερβία

7/7/2017
14:00, Ελλάδα-Ολλανδία
16:30, Σερβία-Φινλανδία
19:00, Βουλγαρία-Τουρκία

8/7/2017
14:00, Ολλανδία-Σερβία
16:30, Φινλανδία-Βουλγαρία
19:00, Τουρκία-Ελλάδα

Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν στον αθλητή της Ενωσής μας, Φώτη Ρέτζιο,  για την συμμετοχή του στην Εθνική Ομάδα Παμπαίδων.

 
Τουρνουά Beach Volley Μελίκη 2016 Κορίτσια Κ16
Gallery


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Ανδρών 

Θέση Σύλλογος Βαθμοί
1   ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ  
2   ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ
 
3   ΕΓΣ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
 
4   ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ
 
5   ΓΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
 
6
  ΕΔΕΣΣΑΙΚΗ ΓΕ  
7   ΑΠΟ ΑΤΛΑΣ ΚΙΛΚΙΣ  
8  ΦΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
 
9  ΑΠΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΑΙΟΛΟΣ
 
 10  ΑΣ ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ
 

 Γυναικών  

 Β΄ ΕΘΝΙΚΗ

Θέση Σύλλογος Βαθμοί
1 ΑΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ  
2 ΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
 
3 ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ
 
4  ΑΠ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ  
5  ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
 
6  ΑΟΠ ΜΙΛΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
 
7   ΑΣ ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ
 
8  ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ  

ΤΟΠΙΚΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

Θέση Σύλλογος Βαθμοί 
1 ΜΑΣ ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ
 
2  ΓΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
 
3  ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ
 
4  ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ  
5  ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ  
6  ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ  
 7  ΑΠΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΑΙΟΛΟΣ